programátor php javascript jquery sql html css fotografie fotograf cheb grafika tvorba stránek eshop www webdesign akt portrét

programátor php javascript jquery sql html css fotografie fotograf cheb grafika tvorba stránek eshop www webdesign akt portrét

eshop na míru, SEO, grafika, 2D, 3D, www, weby, tvorba stránek, webu, internetový obchod, fotografování, textury, rendry, povrchy, struktury

e-commerce, graphics, websites, linkbuilding, photographer, photos, textures, renders, fotoganka, photobank, SEO

složenky tisk textury tvorba www stránek seo eshop eshop adidas nike puma reebok katalog-adres.cz kontakty firmy lidé nabídka
Menu
O mně
Kontakt
Nabízím
Fotografie
Hry
Koníčky
Textury
Vzkazník
Přihlásit
English

Náhodná totografie

line

Náhodná textura

line

Dále také

line katalog adres EEdesign.cz složenky podací lístky potisk

Události

line


Počítadlo

line

Dnes:

Týdně:

Měsíčně:

Celkem:

Papoušek šedý neboli Žako


Maxík papoušek

Zde bude mít místo můj kamarád a "syn" a to papoušek šedý nazývaný často papoušek žako. Půvedem pochází z Afriky i když ten můj pochazí z Čr přímo od chovatele. Cena za takovouto "hromádku peří" byla 14 tisíc.
Na tohoto papuška jsem čekal nějakých 5-6 let než jsem dospěl k závěru že na nej již budu mít dostatek času a něco podobného bych doporučil i ostatním. Jde o živého tvora který potřebuje společnost a tak je potřeba s ním každý den trávit alespoň několik hodin. A pokud někdo chce takové zvíře na ozdobu, doporučil bych mu třeba vázu nebo obraz na zeď.
Pro papouška je třeba dostatečně velká klec, vhodné je zřídit ptačí strom kde může vysedávat a okusovat ho. Maxíkova klec Toho mého teda zajímá zatím snad vše ostatní jako třeba dálkové ovladače, telefony, klíče, baterky a prostě vše co může zničit.
K jídlu mu ovšem baterie ani ovladačky nedáváme ale zrní pro velké papoušky a také čerstvé ovoce a nějakou tu zeleninu. Tady chce popátrat protože jsou výjimky co by jíst neměl a něco ani nemůže. Asi nemá cenu zde přepisovat co je napsáno jinde. Tyto informace se dají najít vcelku dobře.
Hlavním důvodem proč jsem si vybral tohoto papouška bylo především to že se jedná o značně inteligentního tvora. Už kdysi dávno mě učarovalo v jisté prodejně to s jakou vážností mě tento opeřenec sleduje. Tehdy se muj pocit zpečetil a já věděl že jednoho dne budu mít přesně takového doma a tak se také po několika letech stalo.
Když jsem nakousl jeho inteligenci můsím znínit nějaké zajímavé situace které se stali nebo se Maxík zatim naučil. Zrovna před pár dny si takhle jim bombonieru, zavřu víčko a Max si klidně víko zvedne a jde po čokoládě.
Maxík papoušek Nebo, mám jedno takové video z youtube stažené v počítači a jednu dobu jsem mu ho pouštěl protože tamní papoušek dělá takové pěkné zvuky jako policejní houkačka, telefon a podobně tak jsem chtěl aby se to naučil. Samozřejmě se něco naučil ale co mě překvapilo, když jsem ono video asi po čtvrt roce pustil a on jeho nejoblíbenější zvuk zahoukal přesně v moment kdy hrálo i ve videu. Ale takových momentů by se našlo určitě víc.
Jinak nutno dodat že je pěkně mazanej a hrozně krade. Občas když chce rafnout, nastaví packu kterou vás chytne a pak kousne, je to docela sranda. Se zlodějstvím se to každopádně expert. Každou chvílí někde něco ukradne a hned si s tim letí na bydýlko. Je to fakt občas šílený protože nedá zavděk ničemu. Baterky, víčka, peníze, sluchátka nic nenechá na pokoji. Úplně nejradeji drtí propisky!
Maxík papoušek Co se týče mluvení, ze začátku jsem byl docela zklamán. Mluvit se mu moc nechtělo. První minimálně třičtvrtěrok vládnuly zvuky jako kašlání, štěkání, mňoukání, houkání jako sova, dělání slepice, dělání opice a podobně. Ještě že dokážu sám takhle napodobovat zvířata protože reprodukovaná slova moc nebere. Asi nejkomičtější co jsem ho naučil za zvuk je řechtání koně, to je fakt pěkné.
Bohužel né všechny tyto zvuky mám nahrané protože něco dělá jen někdy a vzpomene si na to klidně za čtvrt roku a najednou s tim vyjde znovu na švětlo.
Mluvení tedy přišlo na řadu až později takže radím, pokud si někdo řikáte že né a né mluvit, nezoufejte, ono to nejspíš přijde. Maxík už mi dnes poděkuje když něco chce, nakecá toho spousty a co mu poslední dobou jde uplně nejlépe je nadávání, to opravdu ani zde prezentovat nemohu.
Jedna taková sranda je když něco krade nebo ničí což je celkem běžné, že si sám vynadá... Proště ví kdy má co použít a docela často jsou z toho situace k popukání.
Horší to snad je když člověk přijde z práce domů a papoušek na nej spustí "padej ty ku..o". To by snad o načrtnutí povahy tohoto tvora mohlo stačit. Informace typu co jí a nejí, jakou klec, jaké toto a tamto nechám na jiné weby. Chtěl jsem nabídnout trochu jiný pohled na danou věc a doufám že jsem tak učinil ale přesto kdyby bylo něco co bych dopsat měl, stačí dát vědět.

Zde už jen nějaké to foto a video

Maxík papoušek Maxík papoušek Maxík papoušek Maxík papoušek Maxík papoušek Maxík papoušek Maxík papoušek Maxík papoušek Maxík papoušek